Zlato

Najväčší zlatý nugget 5 najväčších zlatých nugetov

Najväčší zlatý nugget. V celej histórii zlatých horúčiek a ťažby zlata je objav veľkého zlatého nugetu fenoménom, ktorý v celej banskej komunite, najväčší zlatý nugget, vždy vyvoláva vzrušenie a upútava predstavivosť širšej verejnosti. Pretože je to veľmi ojedinelý a vzácny fenomén.

Zlaté nugetky sa nachádzajú v naplavených usadeninách (sedimenty tvorené pohybom vody) alebo v iných usadeninách (tvorených iným pohybom), ale zlaté nugetky sa nachádzajú aj v primárnych ložiskách zlata, napríklad v zlatých lodoch alebo žilách . „Zlaté nugety“ sa dajú technicky získať aj z ložísk zlata z tvrdého kameňa, pokiaľ je možné odstrániť okolitú horninu. Zlato – všetko o zlate na jednom mieste.

Existuje množstvo zlatých nugetov, o ktorých ľudia tvrdia, že sú najväčšie na svete. Je zrejmé, že nie všetky tieto tvrdenia môžu byť pravdivé. Existuje tiež niekoľko zoznamov „najväčších zlatých nugetov“, ktoré mätúco miešajú historické nugetky, ktoré už neexistujú, spolu s nugátmi, ktoré stále existujú. Smrť jánošíkova.

Myslíme si, že zoznam zlatých nugetov, ktoré stále existujú, je presnejší. Pretože veľa historických nugetov je dnes iba legendou a už dávno boli roztavené do zlatých tehličiek alebo zlatých mincí. Nasledujúci zoznam: založený na výskume našich najlepších schopností, preto profiluje najväčšie zlaté nugetky, ktoré sú stále v jednom kuse, všetky sú známe, všetky sú vystavené a všetky môže vidieť navštevovaná verejnosťou.

1. Pepita Canaã, Brazília – Najväčší zlatý nugget

Pepita Canaã, Brazília

Najväčším existujúcim zlatým nugetom na svete je (Pepita Canaã). Ktorý v roku 1983 našiel baník Júlio de Deus Filho v oblasti ťažby zlata v brazílskom štáte Pará v oblasti Serra Pelada .

Zlatá nugetka Pepita Canaã má celú hmotnosť 60,82 kg a obsahuje 52,33 kg zlata alebo 1682 trójskych uncí zlata. Zlatý nuget „Canaan“ kúpila Centrálna Banka v Brazílií v roku 1984 a teraz je vystavený v „Zlatej miestnosti“ múzea peňazí centrálnej banky v brazílskom hlavnom meste Brazílii.

Najväčší zlatý nugget

Zdrojový nugget z ktorého nugget Pepita Canaã pochádzal, bol v skutočnosti väčší, ale po vybratí zo zeme sa rozdelil na niekoľko kusov.

Na začiatku 80. rokov sa Serra Pelada stala známou ako jedna z najslávnejších oblastí ťažby zlata na svete, keď tam zišlo viac ako 100 000 baníkov na voľnej nohe, aby sa zapojili do vykopávok a ťažby zlata pod šírym nebom v obrovských, nebezpečných a preplnených podmienkach. Serra Pelada je od konca 80. rokov v podstate uzavretá a ťažba zlata už nie je možná kvôli povodniam a vládnym zákazom. Brazília je však stále významným producentom zlata .

2. Veľký trojuholník, Rusko

Veľký trojuholník, Rusko

Druhým najväčším zachovaným zlatým nugetom na svete je „Veľký trojuholník“. Tento zlatý nuget našiel v oblasti Miass v ruskom pohorí Ural v roku 1842 Nikofor Syutkin. Má celu váhu 36,2 kg a obsah zlata je 91%, čo znamená. že má obsah jemného zlata 32,94 kg alebo 1059 trójskych uncí zlata. „Veľký trojuholník“ má rozmery 31 cm * 27,5 cm * 8 cm . A ako už názov napovedá, má trojuholníkový tvar. Po nájdení bol vykopaný z hĺbky asi 3,5 metra.

Zlatý nugget Veľký trojuholník vlastní ruský štát a prostredníctvom Fondu (Štátny fond pre drahé kamene a drahé kovy) je v súčasnosti vystavený v zbierke „“ v moskovskom Kremli. Diamantový fond je rozsiahlou stálou expozíciou korunovačných klenotov ruského štátu, drahých kameňov a zlatých a platinových nugetov.

Zatiaľ čo Ural bol jednou z prvých ruských oblastí ťažby zlata, v súčasnosti sa v mnohých oblastiach Ruskej federácie, najmä na východe krajiny, uskutočňujú rozsiahle operácie ťažby zlata. Rusko je v súčasnosti tretím najväčším producentom zlata na svete s ťažobnou produkciou 250 ton zlata.

3. Ruka viery, Austrália

Ruka viery, Austrália

„Ruka viery“ je zlatý valec s hmotnosťou 27,66 kg. Ktorý našiel v oblasti Kingower vo Victorii v Austrálii v roku 1980 miestny obyvateľ Kevin Hillier. Tento zlatý valec sa vyznačuje tým, že je najväčším zlatým nugetom. Aký sa kedy našiel pomocou detektora kovov. Obsahuje 875 trójskych uncí zlata a má rozmery 47 cm * 20 cm * 9 cm.

Nugget „Ruka viery“ bol zakúpený v kasíne Golden Nugget v Las Vegas v USA a v súčasnosti je vystavený v hale kasína na ulici East Fremont Street v starom centre mesta Las Vegas.

Kasíno Golden Nugget tvrdí, že nugget „Ruka viery“ je najväčší zachovaný zlatý nugget na svete, ale to zjavne neplatí vzhľadom na existenciu ďalších väčších zlatých nuggetov. Najväčší zlatý nugget .

4. Normandský nugget, Austrália

 Normandský nugget, Austrália Najväčší zlatý nugget

„Normandský nugget“ je názov pre zlatý valec s hmotnosťou 25,5 kg (820 oz).  Ktorý sa v roku 1995 nachádzal v dôležitom ťažobnom stredisku zlata v Kalgoorie v západnej Austrálii. Analýza potvrdzuje, že Normandia Nugget má čistotu zlata medzi 80% a 90%.10 najlepších plemien psov vhodných do bytu

Tú nugget kúpila od nálezcu v roku 2000 spoločnosť Normandy Mining a nugget sa v súčasnosti nachádza v múzeu mincovne Perth na základe dlhodobej dohody s Newmontom.

5. “Crown Jewel”, Kalifornia

Crown Jewel nugget Najväčší zlatý nugget

Zlatý nugget „Crown Jewel“ je jediný kus kryštalického listového zlata. V Kalifornii v decembri 1992 našla spoločnosť Sonora Mining Company. Najväčší zlatý nugget .Zlato sa našlo zaliate v kremennej hornine, avšak . čistiacim procesom zahŕňajúcim kyselinu fluorovodíkovú sa väčšina kremeňa odstránila, aby sa získala jediná hmota zlata s hmotnosťou 16,4 kg.

nugget zlata Najväčší zlatý nugget

„Nugget“ z Ironstone je teraz na viniciach v Kalifornii a niekedy sa mu hovorí „vzorka kryštalického zlatého listu Kautz“ . V odkaze na Johna Kautza, majiteľa viniča Ironstone.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button