Zlato

Počiatočne spojenie zlata a ľudí

Počiatočne spojenie zlata a ľudí

Počiatočne spojenie zlata a ľudí

Počiatočne spojenie zlata a ľudí

Zlato je jeden z najskoršie používaných kovov . Malé množstvo prírodného zlata sa našlo v španielskych jaskyniach používaných v období neskorého paleolitu, c. 40 000 pred Kr.

Zlaté artefakty sa prvýkrát objavili na samom začiatku preddynastického obdobia v Egypte, na konci piateho tisícročia pred naším letopočtom a tavenie sa vyvíjalo v priebehu 4. tisícročia; zlaté artefakty sa objavujú v archeológii Dolnej Mezopotámie na začiatku 4. tisícročia.Kde hľadať zlato na Slovensku? – rady,typy,skúsenosti

Zlaté artefakty na Balkáne

Zlaté artefakty na Balkáne

Zlaté artefakty na Balkáne sa objavujú od 4. tisícročia pred naším letopočtom, napríklad artefakty nájdené vo nekropole Varna neďaleko bulharského jazera Varna, ktoré jeden zdroj (La Niece 2009) považoval za najskorší „dobre datovaný“ nález zlatých artefaktov. Zlato – všetko o zlate na jednom mieste. Od roku 1990 boli zlaté artefakty nájdené na jaskynnom cintoríne Wadi Qana 4. tisícročia pred naším letopočtom na Západnom brehu Jordánu najskôr z Levantu. Mor ho obsah. Zlaté artefakty ako zlaté čiapky a disk Nebra sa v strednej Európe objavili od 2. tisícročia pred naším letopočtom doby bronzovej.

Najstaršia mapa ťažby zlata spojenie zlata a ľudí

Najstaršia známa mapa

Najstaršia známa mapa ťažby zlata bola nakreslená v 19. dynastii starovekého Egypta (1320 – 1200 pred n. L.), Zatiaľ čo prvá písomná zmienka o zlate bola zaznamenaná v 12. dynastii okolo roku 1900 pred n. L. Egyptské hieroglyfy už od roku 2600 pred naším letopočtom popisujú zlato, o ktorom kráľ Tushratta z Mitanni tvrdil, že je v Egypte „viac ako špina“.Zlaté mince a ich história

Zlato Egypt

Egypt a najmä Núbia mali zdroje na to, aby sa z nich po väčšinu histórie stali hlavné oblasti produkujúce zlato. Jedna z najstarších známych máp, známa ako Turínska mapa papyrusu, zobrazuje plán ťažby zlata v Núbii spolu s údajmi o miestnej geológii. Primitívne pracovné metódy sú popísané Strabonom aj Diodorom Siculovým a zahŕňajú zapaľovanie. Veľké míny sa tiež nachádzali cez Červené more v dnešnej Saudskej Arábii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button