Zlato

 Recyklácia zlata

Ako funguje Recyklácia zlata? Je Recyklácia zlata ekonomická? Ako môžem recyklovať zlato? Zlato je jedným z najvzácnejších kovov na svete.

 Recyklácia zlata

recyklácia zlata

Ťažba zlata je najekonomickejšia pri veľkých, ľahko vyťažiteľných ložiskách. Rudné druhy už od 0,5 ppm môžu byť ekonomické. Typické stupne rudy v povrchových baniach sú 1–5 ppm; stupne rudy v podzemných alebo tvrdých baniach sú zvyčajne najmenej 3 ppm. Pretože predtým, ako je zlato viditeľné voľným okom, sú obvykle potrebné triedy rudy 30 ppm, vo väčšine zlatých baní je zlato neviditeľné. Zlato – všetko o zlate na jednom mieste.

Náklady na ťažbu zlata

Priemerné náklady na ťažbu zlata boli v roku 2007 asi 317 dolárov za trójsku uncu, ale môžu sa veľmi líšiť v závislosti od typu ťažby a kvality rudy; svetová produkcia baní predstavovala 2 471,1 tony.

nakady na ťažbu zlata

Po počiatočnej výrobe je zlato často následne priemyselne rafinované Wohlwillovým procesom, ktorý je založený na elektrolýze, alebo Millerovým procesom, čo je chlorácia v tavenine. Neplznuce plemena psov. Výsledkom Wohlwillovho procesu je vyššia čistota, je však zložitejší a uplatňuje sa iba v zariadeniach malého rozsahu. Medzi ďalšie metódy analýzy a čistenia menších množstiev zlata patrí rozdeľovanie a prieskum, ako aj kupelácia alebo rafinácia založené na rozpustení zlata v aqua regia.

Ťažba zlata         

Znečistenie pri ťažbe zlata

Produkcia CO2 pri recyklácii zlata

zdroje zlata

Od roku 2020 je množstvo CO2 vyprodukovaného pri ťažbe kilogramu zlata 16 ton, zatiaľ čo recyklácia kilogramu zlata vyprodukuje 53 kilogramov ekvivalentu CO2. Približne 30 percent globálnych dodávok zlata sa recykluje a od roku 2020 sa neťaží. Top 10 najväčších plemien psov na svete

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button