Zlato

Ťažba zlata

Ťažba zlata sa týka procesov potrebných na ťažbu zlata z jeho rúd. Môže to vyžadovať kombináciu drvenia, spracovania minerálov, hydrometalurgických a pyrometalurgických procesov, ktoré sa majú na rude vykonávať.10 plemien psov, ktoré vyzerajú ako vlci.

Ťažba zlata z naplavených rúd sa kedysi dosahovala technikami spojenými s ťažbou rýh. Napríklad ako je jednoduché ryžovanie zlata a výlisky, čo viedlo k priamemu získaniu malých zlatých nugetiek a vločiek. Techniky ťažby rýžovíc od polovice do konca 20. storočia boli vo všeobecnosti iba praxou remeselných baníkov. Pri kalifornskej zlatej horúčke sa hojne využívala hydraulická ťažba. Tá spočívala v rozbíjaní naplavených ložísk vysokotlakovými prúdmi vody. Horniny tvrdého kameňa tvoria základ väčšiny komerčných operácií získavania zlata od polovice 20. storočia, keď sa používajú povrchové a / alebo podpovrchové ťažobné techniky.

Najväčší zlatý nugget 5 najväčších zlatých nugetov

Table of Contents

Ťažba zlata

Ťažba zlata

Akonáhle sa ruda ťaží, môže sa s ňou nakladať ako s celou rudou pomocou procesov vylúhovania na skládke alebo vylúhovania haldy. Je to typické pre nekvalitné oxidové usadeniny. Ruda sa zvyčajne pred vylúhovaním haldy drví a aglomeruje. Vysoko kvalitné rudy a rudy rezistentné na kyanidové výluhy pri hrubých veľkostiach častíc si vyžadujú ďalšie spracovanie. Tak aby sa získali hodnoty zlata. Techniky spracovania môžu zahrnovať drvenie, koncentráciu, praženie a tlakovú oxidáciu pred cyanidatio. Talianske mena pre psov.

Zlato – všetko o zlate na jednom mieste

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button