Zlato

Zlaté medaile a zlaté poháre ako vznikli

Zlaté medaile a zlaté poháre

Zlaté medaile a zlaté poháre

Zlaté medaile a zlaté poháre

Mimo chémie sa zlato spomína v rôznych výrazoch, ktoré sa najčastejšie spájajú s vnútornou hodnotou. Veľké ľudské úspechy sú často odmeňované zlatom v podobe zlatých medailí, zlatých trofejí a iných vyznamenaní. Francuzske plemena psov. Víťazi atletických podujatí a iných stupňovaných súťaží sú zvyčajne ocenení zlatou medailou. Mnoho ocenení, ako napríklad Nobelova cena, sa vyrába aj zo zlata. Ostatné sochy a ceny sú vyobrazené v zlatej farbe alebo pozlátené (napríklad ceny Akadémie, Zlatý glóbus, Emmy, Zlatá palma a Britské filmové ceny). Zlato – všetko o zlate na jednom mieste.

Aristoteles zlato

zlata medaila

Aristoteles vo svojej etike používal zlatú symboliku, keď hovoril o tom, čo je dnes známe ako zlatá stredná cesta. Podobne je zlato spojené s dokonalými alebo božskými princípmi, ako napríklad v prípade zlatého rezu a zlatého pravidla.Zlaté mince a ich história

zlaty pohar

Zlato je ďalej spojené s múdrosťou starnutia a uskutočnenia. Päťdesiate výročie svadby je zlaté. Najcennejšie alebo najúspešnejšie posledné roky človeka sa niekedy považujú za „zlaté roky“. Výška civilizácie sa označuje ako zlatý vek. Koľko zlata je v trofeji FIFA World Cup Trophy?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button